Dobra treść – co to znaczy?

Zdarzyło Ci się kiedyś podejść do osoby, która jest niezwykle atrakcyjna? Kiedy tylko się zbliżasz, czujesz jak Twoje nogi odmawiają posłuszeństwa. Są jak z waty, a Ty za wszelką cenę nie chcesz dać po sobie poznać, co siedzi w Twojej głowie. A teraz trzeba coś powiedzieć. Myśli wirują z każdej strony. Jak wygląda układanie słów tego, co chcesz przekazać? Mniej więcej w stylu: „Maszyna losująca jest pusta, następuje zwolnienie blokady”.

Widzisz… Masz bardzo dobre intencje, chcesz dobrze wypaść i starasz się zrobić krok do przodu w tej relacji. Tymczasem z Twoich ust padają słowa: „Prosto to tam?”. Tak, mnie też jest smutno, że to pierwsze wrażenie zostało całkowicie spalone. Wszyscy powtarzają: „pierwsze wrażenie jest najważniejsze!”. Nie zgodzę się z tym, że najważniejsze, ale z pewnością jest kluczowe. Co teraz? Jak wybrnąć?

Na szczęście do przygotowywania komunikatów SMS nie musimy doświadczać takich sytuacji jak wyżej. Możemy to zrobić przed komputerem w domowym lub biurowym zaciszu. Z całego serca polecam Ci wcześniej zastanowić się nad swoimi intencjami, a następnie zabrać się za pracę twórczą. Ostatni wpis szerzej przedstawiał, dlaczego to jest takie istotne.

Możesz zadawać sobie pytanie: „ale jak to zrobić? Jest na to jakiś przepis?”. Tak jak jeszcze nikt nie znalazł jednego przepisu na idealny związek, tak też i dzisiaj nie ma idealnego scenariusza na przygotowanie treści wiadomości SMS. Za to jest lista dobrych praktyk. Po więcej informacji wyślę Cię na blog SMSAPI, gdzie jest to ciekawe przedstawione: https://www.smsapi.pl/blog/wiedza/jak-napisac-skuteczny-komunikat-sms/

Daj sobie czas! Przypomnij sobie sytuacje, kiedy wpadasz na jakiś genialny pomysł. Absolutny sztos! Czasami wystarczy, że położysz się spać i następnego dnia niesamowita wizja ma już inne kolory. Nie będę wchodził w szczegóły, aczkolwiek wiedz, że jeżeli dasz sobie więcej czasu na przygotowanie takich wiadomości, to mogą one być jeszcze lepszej jakości.

Jakie wnioski w tym miejscu?

- Najpierw zastanów się nad swoimi intencjami oraz nad celem komunikatów SMS. Udało się? Doskonale. Teraz zabierz się za pisanie treści. Oczywiście możesz powielać to, co robią inni, ale dlaczego nie przygotować czegoś swojego?

- Wiesz, co chcesz osiągnąć i masz otwartą kartę z artykułem od SMSAPI? Następnie przygotuj kilka wersji i idź spać. Następnego dnia otwórz plik i sprawdź, co możesz zrobić lepiej.

Fragment powtarzający się niczym mantra…

Nadal czytasz te słowa? Chciałbym Ci serdecznie podziękować! Cieszę się, że moja praca została nagrodzona Twoim czasem. To najcenniejsza waluta w XXI wieku. Jeżeli chcesz się podzielić swoimi uwagami, przemyśleniami lub sugestiami – napisz do mnie :)

Sprawdź inne artykuły na blogu

Liber veritatis, czyli księga prawdy...

Wszyscy chcieliby ją poznać, ale wciąż się od niej oddalamy. W świecie błyskawicznej wymiany informacji trudno jest nam określić, co jest prawdziwe, a co jest fake newsem. Nie wiem jak Ty, ale mnie czasami dużo czasu zajmuje ustalenie, co jest białe, a co czarne. Zapisując się na newsletter, będę dzielił się swoimi przemyśleniami opartymi na rzetelniej wiedzy naukowej. Czasami dam Ci znać o nowościach na tej stronie. Będę pisał rzadko, ale konkretnie.

To wyraz wielkiego zaufania!
Łatwo jest się gdzieś zapisać i później otrzymywać chore ilości spamu. Dlatego jeszcze raz dziękuję Ci za zaufanie. Wierzę, że to początek wspaniałej przygody.
Do zobaczenia za jakiś czas!
Upsss... Coś poszło nie tak :( 
Uzupełnij dane za kilka minut i sprawdź, czy błąd się powtarza. Jeżeli tak, to napisz do mnie na Linkedin!